Zapraszamy na zajęcia z programowania przeznaczone dla dzieci w wieku 8-10 lat. Podczas spotkań nauczymy się tworzyć pierwsze gry, sterować robotami. Sprawdzimy jak zapalić diodę i wydawać dźwięki. Dzieci poznają zasady programowania przy pomocy języka SCRATCH. Jest to wizualny język programowania, który obsługuje się na zasadzie zabawy dodając i przeciągając elementy graficzne.

Początek zajęć wrzesień / październik 2018

Zajęcia odbywają się w Świeciu, Chełmnie i Grudziądzu

Dbamy o jakość nauczania dlatego na naszych zajęciach każde dziecko ma zawsze do dyspozycji osobny komputer, zestaw podzespołów oraz robota, a grupy nie przekraczają 8 osób.

Zajęcia są dedykowane dla wszystkich dzieci, które potrafią już czytać. Programowanie rozwija, uczy logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i planowania. Jest to po prostu język komunikacji człowieka z maszynami.

Programowanie robotów

Dzięki sterowaniu robotami dzieci mogą fizycznie zobaczyć co robi napisany przez nie program. Nauczymy się również ich budowy i poznamy zasady działania. Robotami można sterować za pomocą SCRATCH lub języka PYTHON

Gry i elektronika

Hmm… A gdyby połączyć gry z prostym układem elektronicznym i czy można sterować grą przy pomocy cytryny?

Podstawy elektroniki

Jak działa dioda? jak sterować silnikiem? a może sprawdzimy jaka jest temperatura? To wszystko dzieci będą mogły wypróbować na naszych zajęciach.

Tworzenie gier

Najlepsza nauka jest poprzez zabawę – na zajęciach dzieci nauczą się tworzyć proste gry w środowisku SCRATCH.

Zapisz dziecko na zajęcia

Zadzwoń: 503-172-876 lub napisz: info@5x7.edu.pl. Możesz też skorzystać z formularza poniżej.
Zapisy Online