fbpx

w Sobotę, 14 października 2017 odbędzie się dzień kodowania w Świeciu. Przez cały dzień będą prowadzone darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży propagujące programowanie: konkurs programowania w Scratchu, programowanie mini robotów oraz programowanie z Minecraftem.

 

 

 

Szczegóły konkursu tutaj:

regulamin_konkursu_2017.

KONKURS PROGRAMOWANIA

Konkurs odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu o godzinie 10.00

Konkurs drużynowy programowania w języku blokowym Scratch dedykowany jest dla dzieci w wieku 10 – 15 lat.

Do konkursu mogą zapisać się czteroosobowe drużyny. W konkursie weźmie udział pięć drużyn – decyduje kolejność zgłoszeń.

Każdy uczestnik konkursu powinien przed dniem konkursu dostarczyć zgodę rodzica lub opiekuna na udział w wydarzeniu.

Konkurs polega na wykonaniu kilku zadań w środowisku blokowym Scratch: napisanie prostej gry, rozwiązanie problemu logicznego, matematycznego itp. Drużyny będą zdobywały punkty za prędkość wykonania zadań oraz jakość programów. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy w podziękowaniu za udział w konkursie, a zwycięska drużyna nagrody.

Zgłoszenia drużyn przyjmujemy w 5x7 Studio, a także telefonicznie i mailowo. Decyduje kolejność zgłoszeń.

OZOBOTY W NATARCIU

Zajęcia odbędą się w 5x7 Studio w Świeciu

Zajęcia z bardzo małymi robotami o wielkich możliwościach skierowane są do dzieci w wieku 8-10 lat.

Na zajęciach dzieci nauczą się wydawać robotom komendy za pomocą kolorowych kodów, narysują własne trasy, po których będą poruszały się nasze Ozoboty, a także dowiedzą się jak dbać o swoje urządzenie, żeby jak najdłużej nam służyło.
Dodatkowo pokażemy, że można je także programować za pomocą komputera.

Zajęcia odbędą się w trzech ośmioosobowych grupach i będą trwały 60 minut.

Godziny zajęć:
I grupa – 14:00 – 15:00
II grupa – 15.20 – 16.20
III grupa – 16.40 – 17.40

Godziny zajęć:
I grupa – 20:00 – 21:00
II grupa – 21.30 – 22.30
III grupa – 23.00 – 24.00

Minecraft i Scratch

Zajęcia odbędą się w 5x7 Studio w Świeciu

Nocne zajęcia programistyczne z popularną grą Minecraft skierowane są do dzieci w wieku 10-15 lat. Na zajęciach dzieci nauczą się komunikować pomiędzy grą a środowiskiem programowania, programować za pomocą Scratcha różne zdarzenia w grze, używać w programach zaawansowanej geometrii, przećwiczą zdolności programistyczne i widzenie przestrzenne.

Zajęcia z Minecraftem to wspaniały sposób na przekonanie dzieci do spełniania swoich pasji na wyższym poziomie, dzięki programowaniu dostają możliwość rozwoju.

Zajęcia odbędą się w trzech ośmioosobowych grupach i będą trwały 60 minut.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, dzięki finansowaniu uzyskanemu razem ze stowarzyszeniem „Razem dla Świecia” w konkursie Meet-and-Code. Należy się jedynie zapisać na zajęcia telefonicznie: 503 172 876 lub mailowo: info@5x7.edu.pl 

Zgłaszając się na zajęcia uczestnicy/opiekunowie zgadzają się na fotografowanie i filmowanie się podczas zajęć, a także użycie materiału w lokalnych mediach, portalach społecznościowych oraz w celach reklamowych organizatorów.